Aktualności i Informacje Aktualności i Informacje

Powrót

KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE UŻYCIA DIMILINU

KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE UŻYCIA DIMILINU

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych na temat użycia środka ochrony roślin o nazwie Dimilin 480 SC do ochrony drzewostanów sosnowych przed brudnica mniszką, barczatką sosnówką, strzygonią choinówką, borecznikiem sosnowcem i osnują gwiaździstą.

W związku z wymogami certyfikacji FSC w zakresie przestrzegania Polityki Pestycydowej Międzynarodowej Organizacji Forest Stewardship Council A.C. (FSC_POL-30-001 (2005 ) EN), Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi ogłasza konsultacje społeczne w sprawie stosowania środka ochrony roślin Dimilin 480 SC, w skład którego wchodzi substancja aktywna o nazwie diflubenzuron, określona według organizacji Forest Stewardship Council A.C. jako niebezpieczna. W przypadku konieczności użycia środka ochrony roślin zawierającego taką substancję, posiadacz certyfikatu FSC musi ubiegać się o specjalną derogację, zgodnie z procedurą opisaną w dokumencie FSC-PRO-30-001 V1 EN, której elementem są m.in. konsultacje społeczne. 

Więcej informacji na temat prowadzonych konsultacji społecznych oraz środka Dimllin 480 S znajduje się na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi