Wydawca treści Wydawca treści

Pomniki Przyrody

Pomniki przyrody są ozdobą krajobrazu i stanowią jeden z cenniejszych elementów przyrody o szczególnej wartości naukowej, kulturowej i historycznej.

Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. Pomniki przyrody objęte są ochroną indywidualną - podczas realizacji wskazań gospodarczych dla wydzieleń, w których znajdują się pomniki przyrody należy zadbać o ich ochronę przed uszkodzeniem.

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Przedbórz znajduje się 78 drzew pomnikowych, jedna grupa drzew (131 drzew), jedna aleja (42 drzewa) i jeden pomnik przyrody nieożywionej - granitowy głaz narzutowy o nazwie "Jedynak".


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

VIII Mistrzostwa Szachowe Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi

VIII Mistrzostwa Szachowe Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi

14 czerwca 2019 r. w sali OHZ Bysiów odbyły się VIII Mistrzostwa Szachowe Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Łodzi, towarzyszące szkoleniu dot. aspektów technicznych pielęgnowania upraw i młodników powstałych z odnowień naturalnych na przykładzie Nadleśnictwa Przedbórz.

 

Mistrzostwa podzielono na dwa turnieje: mistrzostwa w szachach szybkich i mistrzostwa w szachach błyskawicznych.

W turnieju szachów szybkich zwyciężył Roman Godlewski (N-ctwo Poddębice), II miejsce zajął Waldemar Dudziński (N-ctwo Gostynin). Na III miejscu uplasował się nasz kolega Jarosław Gaj (N-ctwo Przedbórz).

W turnieju szachów błyskawicznych zwyciężył ponownie Roman Godlewski (N-ctwo Poddębice), II miejsce zajął Waldemar Dudziński (N-ctwo Gostynin), III miejsce zajął Stanisław Marciniak (biuro RDLP w Łodzi)

Bardzo dziękujemy uczestnikom za przybycie.

Kolejne mistrzostwa już za rok.

 

fot. W. Dudziński