Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja rezerwacja

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć przez pracowników Nadleśnictwa Przedbórz  prosimy o kontakt:

Nadleśnictwo Przedbórz tel. /044/ 685 40 10 lub 11, e-mail: przedborz@lodz.lasy.gov.pl

Osobą zajmującą się edukacją przyrodniczo leśną w Nadleśnictwie Przedbórz jest Pan Dariusz Bajer.

 

 

 

Nadleśnictwo Przedbórz  udostępnia do korzystania  przez grupy zorganizowane  oraz indywidualnych użytkowników  wiatę edukacyjna znajdująca się  na terenie leśnictwa Papiernia przy osadzie łowieckiej OHZ Bysiów.

 

Stawki wynajmu wiaty edukacyjnej ustala się w następujących wysokościach:

a)         za pierwsze pięć  godzin oplata w wysokości 300.00 zł (netto)

b)         za każdą kolejną godzinę  10.00 zł (netto)   

W przypadku organizacji imprez o charakterze edukacyjnym opłat nie pobiera się.

Wynajem wiaty rozumiany jest jako jednorazowe korzystanie z wiaty przez maksymalnie 12 godzin.

Z wiaty można korzystać w godzinach od 8°° - 22°°. Korzystanie z wiaty po  22°° wymaga wcześniejszego uzgodnienia z właściwym leśniczym.

Wiata może być rezerwowana na każdy dzień tygodnia, z zastrzeżeniem, że od poniedziałku do piątku, w godzinach 8°° do 14°° pierwszeństwo mają placówki dydaktyczne.

W celu otrzymania zgody na udostępnienie wiaty należy :

1) złożyć w nadleśnictwie pisemny wniosek na formularzu rezerwacji (załącznik nr 1), co najmniej na 3 dni przed planowaną datą wynajmu,

2) złożyć pisemne oświadczenie o odpowiedzialności za ewentualnie powstałe szkody (załącznik nr 2)

3) zapoznać się z Regulaminem korzystania z wiaty edukacyjnej (w siedzibie Nadleśnictwa Przedbórz lub u Leśniczego ds. Łowieckich),  czego potwierdzeniem jest podpis osoby rezerwującej ( reprezentującej daną grupę uczestników imprezy) złożony na formularzu rezerwacji.

Płatność należy uiścić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień wynajmu w kasie nadleśnictwa lub przelewem na rachunek bankowy nadleśnictwa 05 2030 0045 1110 0000 0046 9980 w Banku BGŻ  S.A, przy czym za uiszczenie opłaty uznaje się  wpływ środków na w wskazane konto najpóźniej w dniu poprzedzającym wynajem.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zostań Super Zakrętakiem w LP

Zostań Super Zakrętakiem w LP

Z radością informujemy, że leśnicy z RDLP w Łodzi i 19 Nadleśnictw dołączają do akcji „Zostań Super Zakrętakiem” realizowanej przez Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – ŁUPKOWA”. Zakrętki zbierane do specjalnych pojemników firma recyklingowa przerabia na granulat i przekazuje do ponownego wykorzystania – a to realne pieniądze dla chorych dzieciaków!

To ekologiczne przedsięwzięcie, które dzięki łatwej segregacji odpadów, w postaci zbiórki zakrętek, będzie wspierać podopiecznych Hospicjum w urzeczywistnianiu ich marzeń. Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika lub worka akcji “Zostań Super Zakrętakiem” staje się cennym wkładem w budowanie drugiego skrzydła placówki i realizację marzeń nieuleczalnie chorych pacjentów Łódzkiego Hospicjum!

Jedna osoba średnio jest w stanie zebrać kilka-kilkanaście kilogramów rocznie, ale jeśli połączymy siły to akcja ma szansę przynieść mnóstwo uśmiechu i radości podopiecznym placówki. Codziennie w całej Polsce do śmietników trafiają tony nakrętek z tysięcy gospodarstw domowych.

Hospicjum na Łupkowej zapewnia (m.in. z funduszy pozyskanych dzięki akcji) całodobową opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, socjalną, pedagogiczną, psychologiczną i duchową oraz sprzęt do oddychania.

Jak to działa?

  • Zbieramy zakrętki i przynosimy je do pracy – RDLP czy biura Nadleśnictwa.
  • Koordynator dostarczy je do siedziby RDLP, a RDLP do hospicjum.
  • Wolontariusze przygotowują transport zbiorczy do firmy recyklingowej.
  • Firma recyklingowa przerabia zakrętki na granulat i przekazuje do ponownego wykorzystania.
  • Środki pozyskane z zakrętek wędrują na konto hospicjum i przeznaczane są na spełnienie marzeń podopiecznych.
  • Dzieci zyskują bezcenną pomoc w realizacji ich pragnień i potrzeb – my otrzymujemy bezcenny uśmiech chorego dziecka.
  • Środowisko dostaje bezcenną pomoc.
  • Dzięki akcji pomagamy wdrażać nawyki rozważnego gospodarowania odpadami.

Do akcji zbierania nakrętek zdążyliśmy już przywyknąć. Z racji tego, że gromadzące je osoby nie ponoszą żadnych kosztów, ten sposób niesienia pomocy szybko zdobył popularność. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów. Butelki są trudniejsze w obróbce, zajmują więcej miejsca. Wymagają bardziej zaawansowanego, więc i kosztowniejszego sprzętu. Jednak tym, co łączy butelki i nakrętki, jest fakt, że każde gospodarstwo domowe codziennie pozbywa się i jednych, i drugich. Dlaczego więc nie pomóc innym, odkładając nakrętki, zamiast je wyrzucać? Moglibyśmy po prostu umieszczać taką nakrętkę w specjalnym pojemniku w ramach domowej segregacji śmieci. Jednak postępując tak, tracimy szansę na realną pomoc komuś, kto jej potrzebuje. Hospicjum, które odbiera nakrętki od kilkunastu czy kilkudziesięciu podmiotów, może zarobić na sprzedaży nakrętek bardzo wymierne pieniądze i przeznaczać je na konkretne cele!

Liczymy na to, że dzięki leśnikom spełnione zostanie niejedno dziecięce marzenie!