Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja rezerwacja

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć przez pracowników Nadleśnictwa Przedbórz prosimy o kontakt:

Nadleśnictwo Przedbórz tel. /044/ 685 40 10 lub e-mail: przedborz@lodz.lasy.gov.pl

Osobą zajmującą się edukacją przyrodniczo- leśną w Nadleśnictwie Przedbórz jest Pani Kinga Barczyńska.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 26/2024 Nadleśniczego Nadleśnictwa Przedbórz z dnia 25.07.2024 r,. Nadleśnictwo Przedbórz udostępnia wiatę edukacyjną o nr inw. 109/1051, znajdującą się na terenie Leśnictwa Papiernia przy OHZ Bysiów do korzystania:
a) przez grupy zorganizowane (tj. przedszkola, szkoły, stowarzyszenia, fundacje, itp.) w ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nadleśnictwo,
b) przez osoby indywidualne lub podmioty gospodarcze w ramach najmu wiaty.

W przypadku organizacji zajęć o charakterze edukacyjnym opłat o których mowa poniżej nie pobiera się.

Najem wiaty rozumiany jest jako jednorazowe korzystanie z wiaty przez maksymalnie 8 godzin. 

Stawka za najem wiaty edukacyjnej wynosi: 650,00 zł netto plus należny podatek od towarów i usług.

W celu najmu wiaty, należy:

1) złożyć do nadleśnictwa pisemny wniosek na formularzu najmu wiaty (załącznik nr 1), co najmniej na 7 dni przed planowaną datą wynajmu,
2) złożyć pisemne oświadczenie o odpowiedzialności za ewentualnie powstałe szkody (załącznik nr 2),
3) zapoznać się z Regulaminem korzystania z wiaty edukacyjnej (załącznik nr 3), czego potwierdzeniem jest podpis osoby rezerwującej (reprezentującej daną grupę uczestników imprezy) złożony na formularzu rezerwacji wiaty.

W przypadku korzystania z wiaty do celów edukacyjnych należy złożyć pisemne oświadczenie o odpowiedzialności za ewentualnie powstałe szkody (załącznik nr 2).

Formularz i oświadczenie można złożyć osobiście w biurze Nadleśnictwa Przedbórz lub pocztą elektroniczną na adres: przedborz@lodz.lasy.gov.pl.

Płatność za najem wiaty należy uiścić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień najmu przelewem na rachunek bankowy Nadleśnictwa Przedbórz:

05 2030 0045 1110 0000 0046 9980,

przy czym za uiszczenie opłaty uznaje się wpływ środków na wskazane konto najpóźniej w dniu poprzedzającym najem.

Zapraszamy do rezerwacji.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Organizacja Nadleśnictwa

Organizacja Nadleśnictwa

Nadleśnictwo Przedbórz jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Na obszarze Nadleśnictwa Przedbórz znajduje się 12 leśnictw, gospodarstwo szkółkarskie Reczków oraz Ośrodek Hodowli Zwierzyny Bysiów.

 

Nadleśniczy - jednoosobowo kieruje Nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.

Zastępca Nadleśniczego - odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w Nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.

Główny Księgowy - kieruje działem finansowo-księgowym.

Inżynier Nadzoru - kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w Nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia
i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez Nadleśniczego i ściśle współpracuje z Zastępcą Nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag
i propozycji. 

Sekretarz - zajmuje się całokształtem spraw związanych z obsługą administracyjną Nadleśnictwa oraz prowadzeniem spraw inwestycyjno - remontowych.

Dział Gospodarki Leśnej - prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa, prowadzenie OHZ oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów.

Dział Finansowo - Księgowy - wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo- księgowych. 

Dział Administracyjno - Gospodarczy - zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną Nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.

Stanowisko do spraw pracowniczych - podlega bezpośrednio Nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w Nadleśnictwie.

Posterunek Straży Leśnej - jest komórką organizacyjną przy Nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio Nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.

Leśnictwa - są podstawową jednostką terenową w Nadleśnictwie, w których bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy, któremu podlega podleśniczy.

Gospodarstwo Szkółkarskie "Rączki"

Gospodarstwem szkółkarskim kieruje leśniczy szkółkarz, który zobowiązany jest także do pomocy właścicielom lasów niepaństwowych w powierzonym mu zakresie. Do zadań leśniczego szkółkarza należy całokształt spraw związanych z prowadzeniem Gospodarstwa Szkółkarskiego Rączki, za którą ponosi pełną odpowiedzialność. Leśniczy szkółkarz wykonuje również zadania związane z ochroną przed szkodnictwem  leśnym i jego zwalczaniem, korzystając  z uprawnień określonych w ustawie o lasach. Leśniczy szkółkarz odpowiada materialnie za powierzone mienie.

Ośrodek Hodowli Zwierzyny "Bysiów"

Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny kieruje leśniczy ds. łowieckich. Zakres działania Ośrodka Hodowli Zwierzyny określa ustawa o lasach, ustawa prawo łowieckie i inne akty prawne obowiązujące w Lasach Państwowych oraz Regulamin Organizacyjny OHZ L.P Bysiów.  Leśniczy ds. łowieckich wykonuje swoje obowiązki w oparciu o zakres czynności i  Instrukcję służbową leśniczego ds. łowieckich wprowadzoną z Zarządzeniem nr 25 D.G.L.P z dnia 23 marca 1999 roku.