Wydawca treści Wydawca treści

Edukacja rezerwacja

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć przez pracowników Nadleśnictwa Przedbórz  prosimy o kontakt:

Nadleśnictwo Przedbórz tel. /044/ 685 40 10 lub 11, e-mail: przedborz@lodz.lasy.gov.pl

Osobą zajmującą się edukacją przyrodniczo leśną w Nadleśnictwie Przedbórz jest Pan Dariusz Bajer.

 

 

 

Nadleśnictwo Przedbórz  udostępnia do korzystania  przez grupy zorganizowane  oraz indywidualnych użytkowników  wiatę edukacyjna znajdująca się  na terenie leśnictwa Papiernia przy osadzie łowieckiej OHZ Bysiów.

 

Stawki wynajmu wiaty edukacyjnej ustala się w następujących wysokościach:

a)         za pierwsze pięć  godzin oplata w wysokości 300.00 zł (netto)

b)         za każdą kolejną godzinę  10.00 zł (netto)   

W przypadku organizacji imprez o charakterze edukacyjnym opłat nie pobiera się.

Wynajem wiaty rozumiany jest jako jednorazowe korzystanie z wiaty przez maksymalnie 12 godzin.

Z wiaty można korzystać w godzinach od 8°° - 22°°. Korzystanie z wiaty po  22°° wymaga wcześniejszego uzgodnienia z właściwym leśniczym.

Wiata może być rezerwowana na każdy dzień tygodnia, z zastrzeżeniem, że od poniedziałku do piątku, w godzinach 8°° do 14°° pierwszeństwo mają placówki dydaktyczne.

W celu otrzymania zgody na udostępnienie wiaty należy :

1) złożyć w nadleśnictwie pisemny wniosek na formularzu rezerwacji (załącznik nr 1), co najmniej na 3 dni przed planowaną datą wynajmu,

2) złożyć pisemne oświadczenie o odpowiedzialności za ewentualnie powstałe szkody (załącznik nr 2)

3) zapoznać się z Regulaminem korzystania z wiaty edukacyjnej (w siedzibie Nadleśnictwa Przedbórz lub u Leśniczego ds. Łowieckich),  czego potwierdzeniem jest podpis osoby rezerwującej ( reprezentującej daną grupę uczestników imprezy) złożony na formularzu rezerwacji.

Płatność należy uiścić najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień wynajmu w kasie nadleśnictwa lub przelewem na rachunek bankowy nadleśnictwa 05 2030 0045 1110 0000 0046 9980 w Banku BGŻ  S.A, przy czym za uiszczenie opłaty uznaje się  wpływ środków na w wskazane konto najpóźniej w dniu poprzedzającym wynajem.


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Organizacja Nadleśnictwa

Organizacja Nadleśnictwa

Nadleśnictwo Przedbórz jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Na obszarze Nadleśnictwa Przedbórz znajduje się 12 leśnictw, gospodarstwo szkółkarskie Reczków oraz Ośrodek Hodowli Zwierzyny Bysiów.

 

Nadleśniczy - jednoosobowo kieruje Nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.

Zastępca Nadleśniczego - odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w Nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.

Główny Księgowy - kieruje działem finansowo-księgowym.

Inżynier Nadzoru - kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w Nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia
i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez Nadleśniczego i ściśle współpracuje z Zastępcą Nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag
i propozycji. 

Sekretarz - zajmuje się całokształtem spraw związanych z obsługą administracyjną Nadleśnictwa oraz prowadzeniem spraw inwestycyjno - remontowych.

Dział Gospodarki Leśnej - prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa, prowadzenie OHZ oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów.

Dział Finansowo - Księgowy - wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo- księgowych. 

Dział Administracyjno - Gospodarczy - zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną Nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.

Stanowisko do spraw pracowniczych - podlega bezpośrednio Nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w Nadleśnictwie.

Posterunek Straży Leśnej - jest komórką organizacyjną przy Nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio Nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.

Leśnictwa - są podstawową jednostką terenową w Nadleśnictwie, w których bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy, któremu podlega podleśniczy.

Gospodarstwo Szkółkarskie "Rączki"

Gospodarstwem szkółkarskim kieruje leśniczy szkółkarz, który zobowiązany jest także do pomocy właścicielom lasów niepaństwowych w powierzonym mu zakresie. Do zadań leśniczego szkółkarza należy całokształt spraw związanych z prowadzeniem Gospodarstwa Szkółkarskiego Rączki, za którą ponosi pełną odpowiedzialność. Leśniczy szkółkarz wykonuje również zadania związane z ochroną przed szkodnictwem  leśnym i jego zwalczaniem, korzystając  z uprawnień określonych w ustawie o lasach. Leśniczy szkółkarz odpowiada materialnie za powierzone mienie.

Ośrodek Hodowli Zwierzyny "Bysiów"

Ośrodkiem Hodowli Zwierzyny kieruje leśniczy ds. łowieckich. Zakres działania Ośrodka Hodowli Zwierzyny określa ustawa o lasach, ustawa prawo łowieckie i inne akty prawne obowiązujące w Lasach Państwowych oraz Regulamin Organizacyjny OHZ L.P Bysiów.  Leśniczy ds. łowieckich wykonuje swoje obowiązki w oparciu o zakres czynności i  Instrukcję służbową leśniczego ds. łowieckich wprowadzoną z Zarządzeniem nr 25 D.G.L.P z dnia 23 marca 1999 roku.